Понедельник, 18.12.2017, 15:28

«  Март 2017  »

Главная » 2017 » Март » 9 » Военно-спортивная игра «ЗАРНИЧКА»
Военно-спортивная игра «ЗАРНИЧКА»

15 и 27 февраля 2017 года

во дворе школы проводилась военно-спортивная игра «ЗАРНИЧКА»

Участвовали дети с 1 по 4 классы. Классы делились на две команды «ДЕСАНТНИКИ » и «ТАНКИСТЫ». Команды выполняли задания, проходили полосу препятствия, перевозили друг друга на ледянках, искали пакет с заданием, собирали картинки на военную тему, разминировали поле от мин. Командиры и их помощники собирали пословицы. Пели военные песни.

В конце игр были подведены итоги.

Среди старших классов победили «ДЕСАНТНИКИ »(3 а и 4 а),

среди младших классов «ТАНКИСТЫ»(1 б и 2 б).

Команды награждены грамотами.

Просмотров: 47 | Добавил: Елена | Рейтинг: 0.0/0
Pregabalin lyrica 150 mg. Lyrica pregabalin pills http://lyrica-pregabalin-pills.cu.cc Order pregabalin online
Pregabalin (appellation label pre-eminence "Lyrics") http://lyrica-pregabalin-pills.cu.cc/pregabalin-50-mg/pregabalin-anxiety-tolerance-quotes.php - pregabalin anxiety tolerance quotes - antiepileptic soporific, a offshoot of gamma-aminobutyric acid. In counting up, it is imposing and is against since neuropathic anguish, and angst louse up anxiolytic (anti-anxiety) effects in its linkage develops like lone obsessed, barely selfsame to the power of benzodiazepines, which gives him an asset all better of other anti-anxiety medications. Studies also divulge its effectiveness after the treatment of long-standing misery associated with diseases such as fibromyalgia and spinal contour injury.
Pregabalin is included in the clue of intrinsic and intrinsic medicines.
The treatment is used to save the pain syndrome in patients misery from fibromyalgia and nuisance of neuropathic etiology.
In as well, the drug is cast-off to treat patients with generalized anxiety disorders and epilepsy. In patients trial from epilepsy, the Lyrical preparation is occupied as a means of additional cure for jaundiced (having a soft spot) seizures, including partial seizures, which are accompanied by inferior generalization.

Имя *:
Код *: